Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Niskie napięcie zasilania ECM

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Niskie napięcie zasilania ECM

    No propozycja demo autka w Tsi z DSG i przebiegiem 25 tys km to chyba jednak strzał w kolano.

  • #2
    Niskie napięcie zasilania ECM

    Witam wszytstkich mam problem pojawiły mi sie 2 błędy: Niskie napięcie zasilania ECM, a drugi to Czujnik koła ABS prawy tył. Z ty zasilaniem ecm nie wiem o co chodzi, a pojawilo mi sie to z błędem czujnik koła ABS prawy tył. Poczytałem troche że może piasta zasyfiona i wogule, ja swoje mam czyste bo czyściłem a były wymieniane pół roku temu wraz czujnikami ABS. Nawet wyczytałem że może chodzić o akumlator że słaby nie trzyma a mój mam od nowości 2007-może to być od tego??
    Czy ktoś miał podobny problem???

    Komentarz


    • #3
      Re: Niskie napięcie zasilania ECM

      Zamieszczone przez rudi80pl
      Witam wszytstkich mam problem pojawiły mi sie 2 błędy: Niskie napięcie zasilania ECM, a drugi to Czujnik koła ABS prawy tył. Z ty zasilaniem ecm nie wiem o co chodzi, a pojawilo mi sie to z błędem czujnik koła ABS prawy tył. Poczytałem troche że może piasta zasyfiona i wogule, ja swoje mam czyste bo czyściłem a były wymieniane pół roku temu wraz czujnikami ABS. Nawet wyczytałem że może chodzić o akumlator że słaby nie trzyma a mój mam od nowości 2007-może to być od tego??
      Czy ktoś miał podobny problem???
      Odpal silnik, skasuj błędy i sprawdź czy błędy się pojawią na pracującym silniku (kiedy alternator pracuje).
      Na moje to wina słabego aku.

      Komentarz


      • #4
        Witam zroboiłem jak napisales odpalilem wykasowalem i nic sie ni pokazalo na odpalonym. Pojechalem do pracy gdzies w polowie drogi zapalily sie kontrolki abs i asr, podlaczylem i wsykoczyl blad czujnik abs prawy tyl skasowalem i jak wracalem z roboty wieczorem to juz sie nic ni pokazalo juz sam nie wiem co jest grane jestem z tego glupi. Nie wiem czy pomoglo czyszczenie piasty bo byla jakims smarem zajebana albo faktycznie problem lezy w aku, bede dalej obserwowal.

        Komentarz


        • #5
          Akumulator nie ma wplywu na bledy odnoszace sie do czujnika ABS. Bledy nie sa nijak ze soba skorelowane.
          Pozdrawiam, Robreg.
          ----
          furmanka.blogspot.com fan ;-)

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez robreg
            Akumulator nie ma wplywu na bledy odnoszace sie do czujnika ABS. Bledy nie sa nijak ze soba skorelowane.
            Pozwolę sobie doprecyzować Robrega

            Sterownik ABS jest bardzo wrażliwy na zasilenie i i może on np. zgubić nastawy podstawowe / zaświecić lampki na szafie.
            Natomiast ten błąd odnoszący się do czujnika ABS, nie ma żadnej korelacji ze słabym akumulatorem -jw.
            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
            poprzednie modele:
            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

            Komentarz


            • #7
              Napisałbym nawet:
              Zamieszczone przez krzynol
              S T E R O W N I K ABS jest bardzo wrażliwy na zasilenie i i może on np. zgubić nastawy podstawowe / zaświecić lampki na szafie.
              Natomiast ten błąd odnoszący się do C Z U J N I K A ABS, nie ma żadnej korelacji ze słabym akumulatorem -jw.
              i jeszcze dodatkowo podkreśliłbym to wszystko wężykiem! Piszę to całkowicie poważnie, bo dla niezorientowanych "cokolwiek ABS" znaczy jedno i to samo (niezależnie jakie słowo stoi zamiast wyrazu cokolwiek) i często dochodzi do mylenia pojęć.
              Pozdrawiam, Robreg.
              ----
              furmanka.blogspot.com fan ;-)

              Komentarz


              • #8
                W czoraj jadac do pracy znowu zapalily sie kontrolki ale po jakims czasie jazdy, nic z tym nie robilem nie kasowalem. Jak wracalem z pracy odpalilem auto palila sie kontrolka ABS, jak ruszylem to pochwili sama zgasla. Moze to byc sam czujnik??? bo jak by byl czujnik to non stop byl by blad tak mi sie wydaje a nie ze raz sie zapal ABS raz nie, dodam ze przy wymianie czujnik orginalny stary zastapilem zamiennikiem.

                Komentarz


                • #9
                  Może być, ale nie musi.

                  Przekonasz się czy tak jest, kiedy wymienisz czujnik na inny (może zamiennik, może fabryczny) i ten krok pomoże rozwiązać Twoje problemy.
                  Pozdrawiam, Robreg.
                  ----
                  furmanka.blogspot.com fan ;-)

                  Komentarz


                  • #10
                    Tak zrobie zakupie orginal i zobaczymy, a masz jakas teorie na temat tego niskiego zasilania ECM???

                    [ Dodano: Pią 08 Maj, 15 11:59 ]
                    W czoraj jadac do pracy nic sie nie zapalilo zero bledow a jak wracalem z pracy to ledwo ruszylem i zapalilo mi sie znowu, przejechalem kilka kilometrow wylaczylem silnik po chwili zalaczylem i ruszylem po ujechaniu kilku metrow kontrolki zgasly. O co tu chodzi??? Jedynie co to jak ruszylem spod roboty to slyszalem jakies jak by cykanie spod kierownicy i wtedy zapalily sie kontrolki, nie wiem co o tym myslec.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez rudi80pl
                      Tak zrobie zakupie orginal i zobaczymy, a masz jakas teorie na temat tego niskiego zasilania ECM???

                      [ Dodano: Pią 08 Maj, 15 11:59 ]
                      W czoraj jadac do pracy nic sie nie zapalilo zero bledow a jak wracalem z pracy to ledwo ruszylem i zapalilo mi sie znowu, przejechalem kilka kilometrow wylaczylem silnik po chwili zalaczylem i ruszylem po ujechaniu kilku metrow kontrolki zgasly. O co tu chodzi??? Jedynie co to jak ruszylem spod roboty to slyszalem jakies jak by cykanie spod kierownicy i wtedy zapalily sie kontrolki, nie wiem co o tym myslec.
                      Jak czujnik masz wymieniony - to może jeszcze jest coś z wiązką.
                      Wystarczy, że gdzieś coś nie styka i pojawia się przerwa jak kabelki się "poruszą"

                      Komentarz


                      • #12
                        Sie ma dzisiaj zamowilem nowy czujnik, za jakies 2 dni powinien byc to zaraz wymienie to sie odezwe czy cos pomoglo. A dalej raz sie zapala raz nie i a za pierwszym razem zapal sie jak auto troche postoi a jak juz zapalam kolejny raz to gasnie po chwili i juz sie nie zapala.

                        [ Dodano: Sro 13 Maj, 15 17:43 ]
                        Witam, mam juz czujnik dzisiaj zalozylem i teraz pozostaje testowanie. Jak cos sie bedzie dzialo to zaraz napisze.

                        [ Dodano: Wto 19 Maj, 15 16:15 ]
                        Witam ponownie no jak narazie problem nie powraca od czasu wymiany czujnika na nowy orginal i wyczyszczeniu piasty wszystko dziala jak nalezy. Myślę ze temat zamykam i dzieki wszytkim za pomoc

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X